top of page
portakalgenel.png

MEZOTERAPİ

Ameliyatsız işlemlerden biri olan Mezoterapi – Mezolif kelime anlamı orta deri tedavisidir. İçerisinde vitaminler, yapılandırıcı oligoelementler, aminoasitler, kök hücre ekstraları, büyüme faktörleri, cilt yenileyiciler, epitelizan ajanlar, cilt kanlanmasını artıran ajanlar ve hyaluronik asit gibi bir çok madde bulunur. Uygulama mezoterapi içeriğinin mikro enjeksiyonlarla tedavi edilecek bölge içine verilmesidir. Her seans yaklaşık 15 dakika sürer. Seans sayısı ve seans aralıkları da hangi bölgeye uygulandığına göre haftalık, on beş günlük ve aylık periyodlarla yapılır. Uygulamanın İçeriği de uygulanan bölgeye göre farklılık gösterir.

Mezolift Mezoterapi Uygulama Alanları

Mezoterapi mikro enjektörler vasıtasıyla karışımın cilt içine zerk edilmesi işlemidir. İşlem soğuk hava eşliğinde yapılırsa hasta konforu artar. İşlem öncesinde ve sonrasında buz tatbiki faydalıdır. Kişi direk günlük yaşantısına dönebilir. Özellikle yüz uygulamalarında ciltte noktasal morluk ya da hafif şişlik olabilir. Saç uygulamalarında herhangi bir bulgu olmaz.

Mezoterapi yaygın olarak yüz ve saç için uygulanır. Ama vücutta değişik bölgelere değişik amaçlarla uygulanabilir. Selülit tedavisi, bölgesel incelme ve ciltteki çatlak ya da izlere uygulanabilir.

bottom of page